Haber

2024 Olimpiyat Elemeleri’nin Ev Sahipleri Açıklandı! Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri ne zaman?

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize edilecek olan Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak ülkeler belli oldu. Peki 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde maçlar ne zaman oynanacak? A Milli Erkek ve Bayan Voleybol Takımları maçları ne zaman? Detaylar burada.

FIVB’nin açıklamasına göre Çin, Japonya, Polonya ve Brezilya 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak.

Olimpiyat elemelerinde kadınlar Çin, Japonya ve Polonya’da 16-24 Eylül tarihlerinde, erkekler ise Çin, Japonya ve Brezilya’da 30 Eylül – 8 Ekim tarihlerinde sahaya çıkacak.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın ve Erkek Voleybol gruplarının rakipleri 17 Mart Cuma günü belli olacak.

Elemelerde mücadele edecek 24 takım 8’erli 3 gruba ayrılacak. Oynanan maçların ardından gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülkeler, Paris 204 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecek.

Paris 2024 Olimpiyat Elemelerine katılan takımlar

Erkekler: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Küba, Çekya, Mısır, Finlandiya, Almanya, İran, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Polonya, Katar, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

Kadınlar: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kolombiya, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Hollanda, Peru, Polonya, Porto Riko, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

hozathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu