Haber

CHP İstanbul İl Başkanlığı Adıyaman’a Yardım Kamyonu Gönderdi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Kahramanmaraş’taki depremlerin yerle bir ettiği kentlerden Adıyaman’a yardım tırı gönderdi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Sizin bürokratik engelleriniz yaşam hakkının önüne geçemez, elinizden geliyorsa hepimizi tutuklayın” dedi.

Kahramanmaraş’ta 10 ilde büyüklüğünü 7,7 ve 7,6’ya çıkaran depremlerin ardından bölgeye yardım gönderilmeye devam ediyor. CHP İstanbul İl Başkanlığı da topladığı yardımları tırla Adıyaman’a gönderdi. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, TIR’ın milletvekillerine teslim edilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağını belirtti.

Kaftancıoğlu, “Sizin bürokratik engelleriniz yaşam hakkının önüne geçemez, elimizden geliyorsa hepimizi tutuklayın. İstanbullulara sonsuz teşekkürler. Dayanışma bizi ayakta tutacak.”

Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dayanışma örneği sergileyen İstanbullulara da teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Sevgili İstanbullular size ne kadar teşekkür etsem az. Hem güveniniz hem de ilginiz için. Gönderdiğiniz her iç çamaşırını tek tek bölgedeki çocuklara ve yetişkinlere bizzat ulaştıracağız. İyi ki bir dayanışma var kardeşlerim. İstanbul’dan özellikle çocuklar için termal içlik varsa perşembe akşamına kadar İl Başkanlığımıza ulaştırın. Bekliyorum. Cuma günü sağlık heyetiyle birlikte deprem bölgesine ulaştıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu