Haber

Erzincan Valisi Makas, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Vali Makas yaptığı açıklamada, milletin gözü kulağı olan gazetecilerin devlet ile vatandaş arasında köprü görevi üstlendiğini belirtti.

Gazetecilerin ülkenin demokratikleşme sürecine de büyük katkı sağladığına işaret eden Makas, şunları kaydetti:

“Çok değerli bir görevi ifa eden basın mensuplarımız, bilginin katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin sürekli geliştiği günümüz dünyasında tarafsız ve doğru haberler yaparak kamuoyunu aydınlatmak, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri sektörümüzle buluşturmak. Bilgi ve bilgi ihtiyacının doğru bir şekilde karşılanmasına vesile olan gazetecilerimiz, ülkemizin demokratikleşme sürecine de büyük katkı sağlamaktadır. ve dürüst habercilik her zamankinden daha değerli hale geldi.Bu süreçte demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz.Kamu yararını gözeten,özel hayata saygılı,hukukun temel unsurlarını gözeten ve gereğini yapan basın mensuplarımız mesleki ilkelerden taviz vermeyerek, toplum için değerli bir misyonu yerine getirmek.

Basın mensuplarının sorunların çözümüne yönelik önerileriyle toplumdaki mekanizmanın daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olduğuna işaret eden Makas, “Aldıkları bu sorumlulukla ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceklerine inanıyorum. , ilimizin ve ülkemizin sosyal ve kültürel gelişimi.” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu