Haber

İnanılmaz Olay! Havada Büyük Panik: Pilot Uçağı Düşürmeye Çalıştı

ABD’de izinli olan pilot David P. Emerson, Alaska Havayolları uçağını düşürmeye çalıştığı gerekçesiyle tutuklandı. Emerson 83 cinayete teşebbüsle suçlanıyor. Pilotu tanıyan bir uçuş kulübünün lideri, nazik bir aile babası olarak tanımladığı Emerson hakkında şunları söyledi: “Bu çok karaktersiz. “Bu çılgınlık” dedi.

ABD’de inanılmaz bir olay yaşandı. Tıbbi nedenlerden dolayı 2 aydır izinli olan 44 yaşındaki pilot David P. Emerson, Alaska Havayolları’nın 2059 sefer sayılı uçağına bindi.

Havayolunun açıklamasına göre Emerson, Washington’dan Kaliforniya’ya giden uçağın kokpitinde kaptan ve yardımcı pilotun hemen arkasındaki koltukta oturuyordu.

Havayolları, Emerson’un uçuş sırasında “uçağın motorlarının çalışmasını bozmaya çalıştığını” ancak başarısız olduğunu bildirdi. Emerson’un yangın söndürme sistemlerini devreye sokarak uçağın motorlarını devre dışı bırakmaya çalıştığı belirtildi. Ne yaptığını anlayan Emerson, mürettebat tarafından hiçbir hareket yapamayacak duruma getirildi.

Uçaktaki ses kayıtlarına göre bir pilot, olayı Hava Trafik Kontrol Bürosu’na şu sözlerle anlattı: “Burada motorları kapatmaya çalışan bir kişi var. Şu anda arka tarafta, herhangi bir soruna yol açmıyor. İner inmez kolluk kuvvetlerinin müdahale etmesini istiyoruz.” Portland’a indikten sonra gözaltına alınan David P. Emerson, uçaktaki kişi sayısı olan 83 kez “cinayete teşebbüs” ile suçlandı.

Pilotu tanıyan bir uçuş kulübünün lideri, nazik bir aile babası olarak tanımladığı Emerson hakkında şunları söyledi: “Bu çok karaktersiz. “Bu çılgınlık” dedi. ABD’de pilotların bir görevden eve dönerken veya gelecekteki bir uçuşa hazırlanırken kokpitte bir koltuğa oturmasının standart uygulama olduğu belirtiliyor.

iyidereajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu