Haber

Antalya Büyükşehir Satranç Turnuvasında Şampiyonlar Kupasını Aldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ’14 tarafından düzenlendi. ‘Satranç Turnuvası’ sona erdi. 7-12 yaş grubunda bin öğrencinin mücadele ettiği satranç turnuvasının şampiyonları kupalarını aldı.

antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Antalya İl Temsilciliği iş birliğinde düzenlenen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 14. Klasik Satranç Turnuvası’ tamamlandı. Çam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen turnuvada 7-12 yaş arası çocuklar toplam altı kategoride yarıştı.

Turnuvada 7 yaş genel kategorisinde Yiğit Atik, 7 yaş kızlar kategorisinde ise Bahar Neva Karataş birinci oldu. 8 yaş genel kategorisini Tunç Kaplan, 8 yaş kızlar kategorisini ise Meriç Akgün kazandı. 9 yaşında Emin Tekin, kızlarda Amine Sare Tunç, 10 yaş genelinde İbrahim Rafetoğlu, kızlarda Maya Şahin birinci oldu. 11 yaşında Mete Kırıcı, 11 yaşında kızlar Tuana Yılmaz, 12 yaşında Ilgın Destina Nurdoğan ve 12 yaşında bayanlarda Hayat Kent şampiyon oldu. Kategorilerinde ilk 3 dereceye giren sporculara kupa, ilk 10 dereceye giren sporculara ise madalya verildi. Her kategoride ilk 3 dereceye giren sporculara bilgisayar ve robotik kodlama kursları verildi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu